Грецькі рукописи Одеси
DOI:
https://doi.org/10.18524/2304-1447.2008.8.25744Ключові слова:
грецькі рукописи, палеографія, колекціонування, грецька культура, Новоросійський університет, В. І. Григорович, О. С. СтурдзаАнотація
Колекція грецьких рукописів Одеси (37 од. зб.) являє собою не тільки цікаве зібрання для грецької палеографії Х–ХVІІІ ст. та історії колекціонування грецьких манускріптів, але й не менш цікаве джерело для характеристики грецької культури цього міста в перше століття його існування. Поява грецьких маніскріптів у Одесі забов’язана перш за все заснуванню та подальшому існуванню таких закладів, як різноманітні грецькі училища, Одеське товариство історії та старожитностей, Новоросійський університет, а також діяльності окремих представників російської й балканської культури та просвіти, таких як відомий славіст В. І. Григорович, О. С. Стурдза тощо. Особливе значення має Евангеліє-апракос, чудовапам’ятка візантійського книгописання кінця ХІ ст., що зберігається в Одеському краєзнавчому музеї, і є поки що мало оціненною наукою.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Правовласниками опублікованого матеріалу являються авторський колектив та засновник журналу на умовах, що визначаються видавничою угодою, що укладається між редакційною колегією та авторами публікацій. Ніяка частина опублікованого матеріалу не може бути відтворена без попереднього повідомлення та дозволу автора.
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі.
Після публікації автор має право опублікувати свою роботу в будь-якому іншому засобі масової інформації без дозволу редакції журналу, без посилання на журнал, але з повідомленням редакційної колегії журналу про публікацію своєї роботи в іншому засобі масової інформації.
Редакція має право віддати роботу автора на публікацію до іншого засобу масової інформації, але з дозволу автору.